03.01.13Smíšený pěvecký sbor KOS VOŠP a SPgŠ Litomyšl
 Smíšený pěvecký sbor KOS pracuje při Vyšší odborné škole pedagogické a Střední pedagogické škole Litomyšl. Ve své činnosti navazuje na více než padesátiletou tradici existence pěveckého sboru na této škole. Jako každý školní sbor každoročně pozměňuje obsazení členů. V předchozích letech fungoval jako dívčí, od roku 2002, kdy sbor převzal Milan Motl, je sborem smíšeným.
  Sbor se úspěšně prezentuje na festivalech a sborových soutěžích u nás i v zahraničí, kde se tradičně umisťuje na předních místech. Vedle celé řady diplomů za zlaté pásmo, titulů absolutního vítěze má KOS na svém kontě také několik zvláštních cen poroty.
Sbor koncertoval v Belgii, Francii, Itálii, Německu, Nizozemí, Polsku, na Slovensku a ve Švýcarsku.
V roce 2008 absolvoval koncertní cestu do Kanady.

 Za desetileté působení má sbor na svém kontě 5 CD. Nejnovější dvojalbum Gufo, na kterém se prezentuje i komorní sbor KOKOS, obsahuje mimo jiné premiéry současných českých autorů (L. Hána, J. Teml, J. Vičar). KOS se také podílí na nejrůznějších vokálně - instrumentálních projektech (dětská opera Budulínek, muzikál Jesus Christ Superstar, rockové oratorium Eversmiling liberty, Celebration Jazz Mass Karla Růžičky). V roce 2010 sbor vystoupil na Mezinárodním operním festivalu Smetanova Litomyšl za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice (řídil M. Motl).

 Kosáci dosahují velmi dobrých výsledků i jako sóloví zpěváci a instrumentalisté. Někteří z nich pokračují ve studiu hudby na konzervatořích a vysokých školách. Na základě těchto úspěchů bychom Pedagogickou školu Litomyšl mohli označit za líheň mladých talentů.

Uměleckým vedoucím a sbormistrem KOSu je Milan Motl. Při vedení sboru spolupracuje se svými asistenty Veronikou Kladivovou, Danielou Krčmářovou a Filipem Tesařem.

 

Zpět
© 2019, vospspgs.cz, PPSU s.r.o. | xhtml 1.0, css validní
českyenglishdeutschMapa

Vyšší odborná škola pedagogická a střední pedagogická škola, Litomyšl, Komenského nám. 22, škola je zařazena do systému přidružených škol UNESCO